Acun Ilıcalı özel jetini değiştirdi

Acun Ilıcalı, yolculuklarında kullandığı özel jetini, 9 milyon Euro harcayarak daha uzun menzilli yeni bir modelle değiştirdi.

İşi gereği sürekli olarak uçakla seyahat eden ve yoğun temposundan dolayı tarifeli uçakları pek çok kez bekletmek zorunda kalan Acun Ilıcalı bu işin sürdürülebilir olmayacağını düşündüğü bir an özel uçak alma kararı vererek pahalı bir yatırıma imza atmış oldu. Bu her ne kadar dışarıdan bakınca burnu büyüklük olarak görülse de uçağını ünlü isimlere de kiralayan Ilıcalı aslında bu işten para kazanarak bir özel uçaktan ziyade bir yatırım aracı almış olduğunu gösteriyor.

Tam 9 milyon Euro

Hayatının anlatıldığı Survivor isimli kitapta bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Ilıcalı yatırım aracında değişikliğe gitti. Akşam’ın haberine göre Survivor için Türkiye- Dominik arasında mekik dokuyan Acun Ilıcalı eski jetini, 9 milyon Euro’ya daha uzun menzilli uçuş yapabilen Challenger 605’le değiştirdi.

Ilıcalı, işlerini hızlandırmak ve bekleme süresini azaltmak için uçağını baştan aşağı yeniledi. Yunanistan, Brezilya ve Meksika adına da Survivor yarışması yaparak bir medya devi haline gelen ünlü televizyoncu, eski uçağını uzun menzilli uçuş yapan Challenger 605 tipi özel jetle değiştirdi.

Uçuş menzili arttı

Böylelikle Ilıcalı, menzili 7 bin 408 kilometre olan uçakla Londra-New York, Dubai-Londra arasında duraksız uçabiliyor. Eski jetini çok uzun süre yakıt ikmali yapamadan havada kalamadığından ötürü satmak zorunda kalan Ilıcalı’ya bu değişim 9 milyon euro’ya patladı. Kısa sürede işlerini hallederek zamandan tasarruf eden televizyoncu, haftada bir veya iki defa Türkiye’ye gidip geliyor.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri