Altınordu’da Toplu Taşıma Başlıyor

Ordu’nun Altınordu ilçesinde uygulanacak olan yeni toplu taşıma sistemi için çalışmalar tamamlandı ve hazırlanan protokol bugün imza altına alındı.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde uygulanacak olan yeni toplu taşıma sistemi için çalışmalar tamamlandı ve hazırlanan protokol bugün imza altına alındı. “Toplu Taşıma Rehabilitasyon Projesi” adı ile imzalanan protokole göre Altınordu’da farklı güzergâhlarda hizmet veren 322 aracın sayısı, farklı boyutlarda ve kapasitede hizmet verecek olan 177 adet araç sayısına düşürülecek.

Projenin Hazırlanması 2 yıl sürdü

Yaklaşık 2 yıl sürdürülen görüşmeler sonucunda, tüm aşamaları tamamlanan proje doğrultusunda hazırlanan protokol bugün imza altına alındı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen törene Başkan Enver Yılmaz, Genel Sekreter Bülent Civelek, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hamdi Işık, Ordu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Adem Yavuz, Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Özgür Dayı ve Altınordu ilçesinde taşımacılık yapan şoför esnafı katıldı.

“Sözümüzü yerine getirdik”

Başkan Enver Yılmaz, geride bırakılan süre içerisinde toplam 12 toplantının gerçekleştirildiğini ve bu toplantılar sonrasında taahhütlerin tek tek yerine getirildiğini söyleyerek, “Biz daha önce tüm şoför esnafımızın hakkını koruyacağımızın sözünü vermiştik. Bugün herkesin bu imza töreninden mutlu olduğunu görüyorum” dedi.

“Araç sayısı 177’ye düşecek”

Başkan Yılmaz konuşmasında, Altınordu ilçesinde ulaşım konusunda büyük bir değişimin yaşandığına vurgu yaparak, “Bu imza töreni öncesinde herkesin de bildiği gibi trafik akışında birçok düzenlemeye gittik. Bazı cadde ve sokaklarımızı araç trafiğine kapattık. Bu süreçte değişim ve dönüşümü en güzel şekilde gerçekleştirdik. Yeni sistemle birlikte 322 adet aracın 161 adedi 5,5 – 8 m aralığında, 16 adedi 8 – 10 m aralığında olmak üzere toplam 177 araca dönüştürülmesi sağlanacak ve Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak. 20 kapalı durak ile 300’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Aralık ayından itibaren düzenlenen sistem ile yeni araçlarımızı yollarda görmeye başlayacağız” diye konuştu.

Altınordu’nun geleceğinin çok parlak olduğunun altını çizen Başkan Enver Yılmaz, “Bu ilçemizde ulaşım konforu, her geçen gün artan bir ihtiyacı karşılayarak kendini gösterecek. Sistemimizin ana omurgasını sizler oluşturdunuz. Tüm esnaf arkadaşlarıma bol kazanç temenni ediyorum. Bugün bir milattır ve herkes bu işten memnun kalacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, Başkan Enver Yılmaz ile Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hamdi Işık ve Ordu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Adem Yavuz tarafından imza altına alındı.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri