Arsuz, sahil yoluyla Samandağ-Çevlik sahiline bağlanacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği proje kapsamında yapılacak 22 kilometrelik yolla Samandağ  Çevlik Sahili ile Arsuz birbirine bağlanacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi hayata geçireceği projeyle Samandağ  Çevlik Sahili ile Arsuz birbirine bağlayacak. Yapılacak olan yolla birlikte iki ilçe arasındaki mesafe azaltılarak ulaşım daha rahat sağlanacak.

Yapılması planlanan karayolun toplam uzunluğu 22.7 kilometre olup, bu yol üzerinde başlangıç noktası Samandağ İlçesi 12+548 km, bitiş noktası Arsuz İlçesi 12+648 km olan 100 m uzunluğunda ve başlangıç noktası 19+058 km, bitiş noktası 19+258 km olan 200 m uzunluğunda 2 köprü yapılması planlanıyor.

2 yılda tamamlanması planlanıyor

Planlanan proje kapsamında ayrıca 33 iksa duvarı, 7 istinat duvarı ve 45 menfez  inşa edilecek. Planlanan projenin uygulamaya geçmesi ile 90 km/sa proje hızı ile çalışılacağı öngörülmekte olup Samandağ-Arsuz sahilini birbirine bağlayacak olan karayolunun yaklaşık 2 yıl sürede tamamlanıp hizmete sunulması amaçlanıyor.

Başlangıç noktası Antakya-Samandağ karayoluna 840 metre mesafede bulunan yol, Samandağ ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta.

Uzunluğu 22.7 kilometre

İki ilçeyi birbirine bağlayacak sahil yolu için ayrılan bütçe 997.600 TL olarak belirlendi. Yapılacak yolun toplam uzunluğunu 22.7 kilometre, genişliği 11 metre, şerit genişliği ise 3.5 metre olacak.

Karayolunun açılması sırasında yarma-kırma işlemi sırasında çıkacak hafriyat atıkları inşaatta kullanılarak ortamda herhangi bir hafriyat atığının kalmaması sağlanacak. Hafriyat atığı artması durumunda ise hafriyat atıkları Hatay Büyükşehir Belediyesinin göstereceği depolama alanına taşınacak.

Karayolunun inşaatı sırasında 4 şantiye kurulması  ve her şantiye alanı için 20 işçi çalıştırılması düşünülüyor.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Volkswagen Caddy’de 19 bin TL’ye varan indirim

Volkswagen Caddy’de 19 bin TL’ye varan indirim

Toyota Plaza Kar’da yaz servis kampanyası başladı

Toyota Plaza Kar’da yaz servis kampanyası başladı

Emirates plastik ürün kullanımını azaltıyor

Emirates plastik ürün kullanımını azaltıyor

sahibinden.com’un fotoğraftan araç tanıma özelliği en iyisi

sahibinden.com’un fotoğraftan araç tanıma özelliği en iyisi

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri