Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konyalılara metro müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının da bulunduğu toplam 1 milyar 464 milyon liralık yatırımın toplu açılış törenine katıldı.

”Hz. Mevlana gel diyorsa gitmemek bize yakışmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’ya eli boş gelmediklerini kaydetti. Erdoğan, şunları söyledi: “Toplam yatırım bedeli 1 milyar 464 milyon lira olan 99 eserin toplu açılışını da bugün gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta hükümetimizin İkinci 100 günlük hedeflerini açıkladık. Bunlardan biri Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’nın hizmete sunulması. Diğeri Necmettin Erbakan Üniversitesi – Meram Belediyesi arasındaki hafif raylı sisteminin ihale çıkılmasıydı. Yeni gar binamız yakında hizmete giriyor. Ankara ve Konya arasındaki Yüksek Hızlı Tren yolculuğu inşallah bundan sonra daha konforlu ve daha rahat hale gelecektir. Konya için önemini bildiğim, yaklaşık 22 kilometrelik Necmettin Erbakan Üniversitesi – Meram Belediyesi hafif raylı sistemin bir an önce tamamlanmasını bizzat takip edeceğim. Bu projenin 2. hattı olan Selçuk Üniversitesi-Meram Belediyesi Hattı ile ilgili hazırlık çalışmalarının da kısa sürede sonuçlandırılmasını bekliyoruz. Hafif raylı sistemimizin hatlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız yapacak, burada çalışacak araçları da Büyükşehir Belediyemiz temin edecek. Şehrimiz için önemini bildiğim Çevre Yolu inşaatının ilk etabındaki çalışmalar da aşama aşama devam ediyor. Görüldüğü gibi bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz bir taraftan da bakanlıklarımız Konya için çalışıyor.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönlünde ayrı bir yeri olduğuna vurgu yaparak, “Bugüne kadar şehrimize her gelişinizde yeni müjdelerle, yatırımlarla geldiniz. Konyalılar da sizi her zaman bağrına bastı. Şehrimizin hayallerini siz gerçekleştirdiniz. Konyamız; Yüksek Hızlı Trene, Mavi Tünele, yeni üniversitelere, Bilim Merkezine, yeni stadyuma, yeni çevre yoluna, şehir hastanesine, Hızlı Tren Garına, Lojistik Merkezine, Millet Bahçesine, Millet Kıraathanelerine sizlerin desteği ile kavuştu. Bütün bu yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 2’inci 100 Günlük Eylem Planında yer alan Konya için büyük önem arz eden Konya Metrosu ihalesi ve Yüksek Hızlı Tren Garı için Konyalılar adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Altay, konuşmasını şöyle tamamladı: “Konyamızın ilçeleriyle birlikte topyekûn kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin liderliğinde Gönül Belediyeciliği düsturuyla gece gündüz, yaz kış demeden sürekli hemşehrilerimizle bir araya geliyor, istişareler yapıyoruz. Geçmişte bir başkent olan ve sürekli gelişen Konya, aldığı bu yatırımlarla, birlik ve beraberliğini koruyarak geleceğe emin adımlarla yürüyecek ve ülkemizin parlayan yıldızı olmayı sürdürecektir” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri