Karsan’a “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” ödülü

Karsan, Türkiye’nin tek yerli ve engelli dostu minibüs modeli Jest + ile 8 metrelik alçak tabanlı modeli Atak’ı EyafExpo-Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergiledi.

Karsan, Türkiye’nin tek yerli ve engelli dostu minibüs modeli Jest + ile 8 metrelik alçak tabanlı modeli Atak’ı EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergiledi. 30 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilen organizasyonda, Karsan’ın engelli dostu modelleri, ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle karşılanırken,  fuar kapsamında “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında aldığı ödülün de sahibi oldu.

Engelli erişimine uygun toplu taşıma çözümleri sağlayan yerli üretici Karsan, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran teknolojilerin kullanıcılarla buluştuğu EyafExpo’da 5’inci kez yerini aldı.  Karsan, bu sene 10’uncusu düzenlenen EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, engelli erişimine uygun Jest + ve Atak modellerini sergilerken, engelliler haber sitesi yasadikca.com tarafından “Engelsiz Toplu Ulaşım Çözümleri” dalında da ödüle layık görüldü

“Engelliler için geliştirdiğimiz yeni teknolojileri tanıtma imkanı bulduk”

Karsan Otomotiv Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “2013 yılından bu yana EyafExpo’da engelliler için geliştirdiğimiz teknolojileri ve yeni ürünlerimizi tanıtma imkanı bulduk. Geçtiğimiz yıl ‘Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma’ ve ‘Engelli Dostu Özel Onur Ödülleri’ ile onurlandırıldık. Böylesine farkındalık yaratan bir organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” yorumunda bulunarak, Karsan’ın engelsiz ulaşıma verdiği önemi tekrar dile getirdi.

2013 yılından bu yana EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı’na katılım gösteren Karsan’ın Jest + modeli, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli dostu minibüsü olma özelliğini taşıyor. Fabrika çıkışlı olarak tekerlekli sandalye alabilen ilk minibüs unvanına sahip yeni Karsan Jest +, ergonomik tasarımıyla engellilere erişim kolaylığı sağlarken, fuarda sürpriz yeniliklerle gün yüzüne çıktı.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri