Samsunlular tramvaydan inmiyor

Samsun’da 16 tramvayla Üniversite-Gar arasında hizmet veren hafif raylı sistem, 8 adet yerli üretim tramvayın dahil olmasıyla filosunu güçlendirdi.

Hafif raylı sistem araçları, ring ve ekspres otobüsleri hafta içi her gün 100 bin kişiye hizmet veriyor.

“65 binin üzerinde yolcuya hizmet veriyoruz”

SAMULAŞ Operasyon Müdür Sevilay Germi Telci “Şuan ülkemizde 12 şehirde hafif raylı sistem işletmesi bulunuyor. Biz hizmetimizin sekizinci yılını tamamlarken bazı şehirler yeni yeni raylı sistem proje çalışmaları yürütmeye başlıyor. 29 araçtan oluşan Raylı Sistem filomuz ile hizmetlerimize 06.15 itibariyle Tekkeköy ve Üniversite istasyonlarından başlıyoruz. Sabah ve akşam yoğun saatlerde 4 ila 5 dakika aralıklarla raylı sistem hizmeti verirken Haftaiçi günlerde çoğunlukla 65 binin üzerinde yolcuya hizmet veriyoruz” dedi.

Araç filosu genişledi

2018 yılında araç filosunu genişlettiklerini belirten Operasyon Müdürü Telci “2018 yılı itibariyle filomuzda bulunan 91 otobüs ile raylı sistem hattının yanı sıra lastik tekerlekli araçlarımız ile de ring ve ekspres hizmeti veriyoruz. Ekspres hatlarımızın planlamasını Konut-Hastane, Konut-Okul, Konut-İş odaklı olarak yapıyor ve vatandaşlarımıza bu doğrultuda hizmet veriyoruz. Şu an SAMULAŞ tarafından halkımıza hizmet veren 5 adet ekspres 17 adet ring hattımız bulunuyor. Ekspres otobüslerimiz hizmet noktalarına göre yoğun saatlerde 8 ila 15 dakika aralıklarla hizmet veriyor. Ekspres ve ring araçlarımız ile günlük olarak yaklaşık 20 bin yolcuya hizmet veriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri