Sivas-Erzincan YHT Hattında çalışmalar ilerliyor

Vali Davut Gül, Sivas-Erzincan Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında kurulan şantiyeleri ziyaret etti.

Son yıllarda yapılan kamu yatırımlarıyla birçok alanda gelişme gösteren Sivas’da merkezi hükümetin aldığı kararla yapımına başlanan Sivas – Erzincan Yüksek Hızlı Tren projesi etaplar halinde ilerliyor.

Vali çalışmalar hakkında bilgi aldı

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Hafik ilçesine giden Vali Davut Gül, ilçe merkezi yakınlarında kurulan Yüksek Hızlı Tren şantiyesini ziyaret ederek yüklenici firma yetkilileri ve işçiler ile bir araya geldi. Daha sonra Sivas merkeze bağlı Kızılkavraz Köyü yakınlarında devam eden köprü ve viyadük çalışmalarını inceleyen Gül, TCDD 4. Bölge Müdürlüğü ve firma yetkililerinden bilgiler aldı.

2,5 yılda tamamlanması hedefleniyor

Sivas – Erzincan hattının 75 Km’lik 1. Etap çalışmalarını yerinde görmek için inşaat alanlarına geldiğini belirten Valimiz Davut Gül, “Hava şartları el verdiği ölçüde alt yapı çalışmalarının 2,5 yılda tamamlanması hedefleniyor. Zara – İmranlı arası 2. etap içinde ihale süreci devam ediyor.” dedi. Yaklaşık 1 Milyar TL civarında alınan bu yatırımın Sivas’ın tek kalemde aldığı en büyük paylardan birisi olduğunu söyleyen Valimiz Gül, firma yetkililerine ve çalışanlara işlerinde başarılar dileyerek işlerin hızlandırılmasıyla ve kolaylaştırılmasıyla ilgili kamuya düşen ne varsa yapılacağını ifade etti.

Vali Davut Gül’ün ziyaretlerinde Hafik Kaymakamı Ömer Sait Karakaş, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, TCDD 4. Bölge Müdürü Hacı Şenel, YHT Sivas Proje Müdürü Serdar Ayan ve diğer yetkililer yer aldı.

Benzer Haberler

Yorumlar
  • Yorum yapılmamış


YOLA ÇIKMADAN ÖNCE…

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Sultanbeyli’de yeni hat seferlerine başladı

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

Akçaray’ın sefer sayısı artırılıyor

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

İzmirliler dikkat! İZBAN bazı seferlerini iptal etti

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

Bursa’da teleferik seferleri iptal edildi

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

İstanbul’da sağanak trafiği felç etti

Popüler Haberler

İstanbul Yol Durumu

Günün Gelişmeleri